• Futón Econatura cotone

Pestovanie bavlny v minulostiV Matrachello chápeme tým pravým potrebám zdravého spánku a oddychu. Vsadili sme preto na vedecky, ale najmä ľudsky osvedčené materiály, ktoré sú použité v našich matracoch. Máme pre vás matrace z čisto prírodných materiálov – tzv. futóny, ktoré nesú prívlastky ako bio, antibakteriálne, antialergické, ortopedické, zdravotné a hlavne PRÍRODNÉ. Jedná sa o druh tradičných matracov, ktoré majú dlhú históriu. Používali sa prevažne v Japonsku približne pred 400 rokmi, odkiaľ sa rozšírili postupne do západných krajín a ovládli európsky aj americký trh. Avšak, na rozdiel od Japoncov, ktorí ich pokladali priamo na podlahu - „tatami“, my v Európe ich pokladáme na posteľ. Je tiež vedecky dokázané, že podobné technológie, ako sa používajú pre tieto prírodné matrace, boli užívané na našich územiach už v Staroveku. Takže už vtedy ľudia vedeli, čo je pre zdravý spánok dôležité. A my dnes nie sme predsa o nič hlúpejší. Sú to čisto prírodné materiály, z ktorých sa matrace skladajú.

Bavlna

100% bavlna - prírodný materiál

Jedným z týchto materiálov je hlavne 100% surová bavlna pre matrac a pre poťah 100% bavlna. V tropických oblastiach bola bavlna používaná na výrobu textílií celé tisícročia. Bavlna je jedna z najstarších rastlín, ktorú starí Egypťania používali už pred 12 000 rokmi. Dnes sa bavlna pestuje v teplých krajoch sveta, najmä v oblasti Stredomoria a Egypta. Vlákna bavlny sa získavajú z plodov kríka bavlníka. Je to prirodzené vlákno s dokonalými hydroskopickými vlastnosťami. Počas spánku dokáže absorbovať takmer polovicu vlhkosti vylučovanej telom. Jej vlastnosti umožňujú ochladzovať náš organizmus a tým zaistiť primerané vetranie tela, čo oceníme najmä počas horúcich dní v letnom období. Ďalšou nemenej dôležitou výhodou bavlny je jej pevnosť v ťahu. Je veľmi jemná a príjemná na dotyk. Jej ďalšie skvelé vlastnosti, ako odolnosť, ohybnosť, schopnosť dokonalého tvarovania, či udržania stálej teploty, bezpodmienečne zaručujú kvalitu a ekológiu materiálu.

Econatura - prírodné matrace

Vplyv na spánok

Futón - matrac vyrobený v súlade s prírodouSpánok na ekologických matracoch Vám zaručuje, že Vaše telo si plnohodnotne oddýchne a dostatočne sa zregeneruje aj po namáhavom pracovnom dni. Môžeme byť vďační našej prírode, ktorá nás hojne obdarováva takýmito kvalitnými zdrojmi a produktmi. Časté civilizačné choroby nás nútia viac premýšľať nad vecami okolo seba a spôsobom života, ktorý vedieme.  Alergici jednoznačne patria do tejto skupiny. Pre svoj zdravý spánok potrebujú vhodný výber použitých materiálov, aby mohli nielen kvalitne žiť, ale i zdravo spať. Pre nich sú tu naše zdravotné prírodné matrace, ktoré zaručujú zdravý a bezpečný spánok. Každý alergik predsa vie, čo je pre neho najlepšie, a preto si vyberá antibakteriálny, antialergický matrac z prírodných materiálov, ktoré mu určite zaručia dlhú životnosť a čistotnosť matraca, vďaka svojím skvelým hygienickým vlastnostiam.

Futón, z dôvodu amorfných tvarov na bokoch, je ideálny pre kontinentálne postele, kde je matrac uložený na ráme postele.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Futón Econatura cotone

  • Kód produktu: Futón Econatura cotone
  • Dostupnosť: Skladom
  • 148.00€

  • Bez DPH: 148.00€

Dostupné možnosti