• Futón Econatura sea grass

Pestovanie bavlny v minulostiV Matrachello chápeme tým pravým potrebám zdravého spánku a oddychu. Vsadili sme preto na vedecky, ale najmä ľudsky osvedčené materiály, ktoré sú použité v našich matracoch. Máme pre vás matrace z čisto prírodných materiálov – tzv. futóny, ktoré nesú prívlastky ako bio, antibakteriálne, antialergické, ortopedické, zdravotné a hlavne PRÍRODNÉ. Jedná sa o druh tradičných matracov, ktoré majú dlhú históriu. Používali sa prevažne v Japonsku približne pred 400 rokmi, odkiaľ sa rozšírili postupne do západných krajín a ovládli európsky aj americký trh. Avšak, na rozdiel od Japoncov, ktorí ich pokladali priamo na podlahu - „tatami“, my v Európe ich pokladáme na posteľ. Je tiež vedecky dokázané, že podobné technológie, ako sa používajú pre tieto prírodné matrace, boli užívané na našich územiach už v Staroveku. Takže už vtedy ľudia vedeli, čo je pre zdravý spánok dôležité. A my dnes nie sme predsa o nič hlúpejší. Sú to čisto prírodné materiály, z ktorých sa matrace skladajú.

Bavlna

100% bavlna - prírodný materiál

Jedným z týchto materiálov je hlavne 100% surová bavlna pre matrac a pre poťah 100% bavlna. V tropických oblastiach bola bavlna používaná na výrobu textílií celé tisícročia. Bavlna je jedna z najstarších rastlín, ktorú starí Egypťania používali už pred 12 000 rokmi. Dnes sa bavlna pestuje v teplých krajoch sveta, najmä v oblasti Stredomoria a Egypta. Vlákna bavlny sa získavajú z plodov kríka bavlníka. Je to prirodzené vlákno s dokonalými hydroskopickými vlastnosťami. Počas spánku dokáže absorbovať takmer polovicu vlhkosti vylučovanej telom. Jej vlastnosti umožňujú ochladzovať náš organizmus a tým zaistiť primerané vetranie tela, čo oceníme najmä počas horúcich dní v letnom období. Ďalšou nemenej dôležitou výhodou bavlny je jej pevnosť v ťahu. Je veľmi jemná a príjemná na dotyk. Jej ďalšie skvelé vlastnosti, ako odolnosť, ohybnosť, schopnosť dokonalého tvarovania, či udržania stálej teploty, bezpodmienečne zaručujú kvalitu a ekológiu materiálu.

Morská tráva

Morská trávaMorská tráva je obľúbeným materiálom návrhárov nábytku. Listy morské trávy, stočené do pevných povrazov nachádzajú svoje uplatnenie ako výplety drevených a kovových kostier stoličiek, kresiel atd. Lány morskej trávy tvoria pod hladinou pomerne rozľahlé lúky podobné tým nad hladinou. Aj štruktúra samotných rastlín morskej trávy je veľmi príbuzná suchozemským druhom. Má výborné termoregulačné vlastnosi a zároveň umožnuje prúdenie vzduchu v matraci, čím zabezpečujeho jeho vzdušnosť.

Econatura - prírodné matrace

Vplyv na spánok

Futón - matrac vyrobený v súlade s prírodouSpánok na ekologických matracoch Vám zaručuje, že Vaše telo si plnohodnotne oddýchne a dostatočne sa zregeneruje aj po namáhavom pracovnom dni. Môžeme byť vďační našej prírode, ktorá nás hojne obdarováva takýmito kvalitnými zdrojmi a produktmi. Časté civilizačné choroby nás nútia viac premýšľať nad vecami okolo seba a spôsobom života, ktorý vedieme.  Alergici jednoznačne patria do tejto skupiny. Pre svoj zdravý spánok potrebujú vhodný výber použitých materiálov, aby mohli nielen kvalitne žiť, ale i zdravo spať. Pre nich sú tu naše zdravotné prírodné matrace, ktoré zaručujú zdravý a bezpečný spánok. Každý alergik predsa vie, čo je pre neho najlepšie, a preto si vyberá antibakteriálny, antialergický matrac z prírodných materiálov, ktoré mu určite zaručia dlhú životnosť a čistotnosť matraca, vďaka svojím skvelým hygienickým vlastnostiam.

Futón, z dôvodu amorfných tvarov na bokoch, je ideálny pre kontinentálne postele, kde je matrac uložený na ráme postele.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Futón Econatura sea grass

  • Kód produktu: Futón Econatura sea grass
  • Dostupnosť: Skladom
  • 264.00€

  • Bez DPH: 264.00€

Dostupné možnosti